Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü       tr en    
Tarihçe

Manisa Su Sporları Spor Kulübü, (MSSK) uzun yıllar profesyonel olarak sutopu oynayan Telateks Genel Müdürü Uğur Üstünel öncülüğünde 2011 yılında kuruldu. Uğur Üstünel ve 10 kurucu üye, sosyal sorumluluk anlayışlarıyla MSSK’nın Manisalı gençlerin hayatında önemli bir değere dönüşmesini sağladılar.

Telateks’in ikinci üretim tesisinin yer aldığı Manisa’da kurulan kulübümüz şehirde su sporlarına ilgi duyan gençler ve çocukları bir araya getirdi. Sutopu sporunu en temelinden yani yüzmeden başlayarak öğrenen Manisalı gençler kulüp altyapısının ilk takımlarını oluşturdular.

MSSK’nın ana hedefi, Manisa’da su sporuna dair potansiyeli ortaya çıkararak milli takım ve olimpiyatlara alt yapıdan yetişen oyuncular kazandırma olarak belirlendi. Bu hedef doğrultusunda büyük özveriyle çalışan profesyonel eğitmen kadrosu, sahip oldukları deneyim ve bilgi birikimini gençlere aktarmaya devam ediyor.