Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü       tr en    
Engelli Yüzme Hakkında

Yüzme dalında bedensel engellilerin hayatın içinde yer almaları, kendilerine olan güvenlerini yeniden kazanmaları amacıyla, sosyal sorumluluk bilinciyle hareket ederek “Bedensel Engelliler Yüzme Branşı”nı açtık.

Bedensel Engelli Yüzme Takımımızın antrenörü Şule Dalyan’ın özverili çalışmaları ve sporcularımızın gayretiyle, MSSK olarak bu branşta da kısa sürede önemli başarılar elde ettik.

Bedensel engelli yüzücülerimizden Sefa Yurtkölesi 12-13 Nisan 2014 tarihleri arasında İstanbul Cebeci Spor Kompleksi’nde düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası’nda 50 m serbest ve 50 m kelebekte 2 altın, 50 m serbest ve 50 m sırtüstünde ise 2 gümüş madalya kazandı. Aynı zamanda milli takım sporcusu olan Sefa Yurtkölesi milli takım kampına davet edilerek önümüzdeki aylarda Brezilya’da gerçekleşecek olan uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil edecek.

Bedensel Engelli Yüzme takımında yer alan sporcularımızdan Batuhan Çiltaş, Ceylin Akbıyık, Deniz Ünsal, Efecan Ötnü, Mehmet Kandemir, Mehmet İlerü ve Sudem Akın da 26-28 Aralık 2014 tarihlerinde Mersin’de yapılan Türkiye Bedensel Engelliler Yüzme Şampiyonası’na katıldı ve 6 altın ile 2 gümüş madalya kazanarak gururumuz oldular.