Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü Manisa Su Sporları Kulübü       tr en    
3. Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı ve Yarışları
06.11.2015

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 3. Uluslararası Bedensel Engelliler Yüzme Eğitim Kampı ve Yarışları’nın finali, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Cebeci Spor Kompleksi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye adına İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı organizasyona Sırbistan, Bulgaristan, Yunanistan, Hırvatistan, Belçika, Malta, Slovakya, KKTC, Karadağ, Bosna Hersek, Slovenya, İrlanda, Romanya, Çek Cumhuriyeti ve Kanada olmak üzere 16 ayrı ülkeden 150 sporcu, 25 antrenör, 20 üniversitenin öğretim üyelerinin yanı sıra, spor camiasının önemli isimleri katıldı.

2 Kasım’da başlayan kampa katılan sporcu, antrenör ve akademisyenler; program süresince sporcularıyla ile ilgili yapılan test ve gelişimlerle ilgili sunumlar yaparken, bir hafta boyunca elde ettikleri tecrübe ve becerilerini kapanış programının yarışma ortamında sergilediler.

S1 ve S10 Engel Grubu’ndaki bedensel engelli yüzücüler arasında kelebek, sırt, kurbağalama ve serbest kategorilerinde kıyasıya bir yarış vardı. Kazanmak kadar sporun kaynaşma vurgusunun öne çıktığı etkinlikte, sporcuların elde ettikleri derece ve katılımcıların memnuniyeti, kampın ne kadar yararlı geçtiğinin özeti gibiydi.

Rio 2016 Paralimpik Oyunları öncesi teknik adam ve sporcular için hazırlık niteliği taşıyan kampın son gününde yapılan yarışlarda, dereceye giren sporcular ve katılımcılara, madalya ile birlikte çeşitli ödüller verildi.

Kampa davet edilen sporcumuz Muhammet Keskin, yarıştığı 50 metre serbestte üçüncülük, 100 metre serbestte ikincilik, 50 metre sırtüstünde üçüncülük ve 100 metre kurbağalamada ikincilik alarak, Aralık ayında Alanya’da yapılacak olan Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonası öncesi hazır olduğu mesajını verdi.

Kulübümüz adına aldığı bu başarılı neticelerden ötürü sporcumuz Muhammet Keskin ve antrenörü Şule Dalyan’ı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

[su_custom_gallery source=”media: 996,997,998,999,1000,1001″ limit=”100″ link=”lightbox” width=”250″ height=”250″ title=”never”]